Systemy Telewizji Dozorowej Analogowej i Cyfrowej

Systemy telewizji przemysłowej zwane inaczej systemami obserwacyjnymi od wielu lat są jednym z naszych głównych produktów. Zrealizowaliśmy w tym zakresie ponad kilkaset inwestycji, zarówno małych systemów jedno czy kilku kamerowych jak i rozbudowanych systemów opartych na szybkoobrotowych głowicach i rejestracji cyfrowej.
Telewizja przemysłowa jest obecnie jednym z najefektywniejszych i najbardziej wydajnych systemów do kontroli i nadzoru obiektów, zwłaszcza gdy wyposażona jest w całodobowy system rejestracji.
Coraz częściej jest stosowana do obserwacji posesji prywatnych
Dlaczego telewizja przemysłowa?                                                                                                                                                   
•   zapewnia poczucie bezpieczeństwa
•   powoduje spadek ilości kradzieży w zabezpieczonych obiektach
•   rejestruje popełniane przestępstwa
•   nadzoruje procesy produkcyjne
•   zapewnia kontrolą nad zachowaniem załogi

Jak działa?
Kamera zainstalowana w obiekcie przekazuje obraz  do stacji odbiorczej, gdzie po obróbce się go rejestruje. W stacji odbiorczej  obróbką i rejestracją obrazu zajmuje sie elektronika i oprogramowanie  o różnym stopniu zaawansowania. Od prostych rejestratorów obrazu po skomplikowane serwery z analizą obrazu wykrywaniem pożaru, zliczanie  obiektów czy rozpoznawaniem twarzy. Zainstalowane w obiektach kamery zależnie od stopnia zaawansowania mogą być zdalnie sterowane, obrotowe, o zamiennej ogniskowej obiektywu. Kamery zewnętrzne montuje się w specjalnych obudowach chroniących przed uszkodzeniem na wskutek warunków atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych.

Coś więcej
Kamery IP wysokich rozdzielczości  FULL HD i większej, nawet do 12 MegaPixeli.
Unikalne technologie dają całkiem nowe możliwości w dziedzinie dozoru obiektów. Wysoka jakość obrazu, niezawodność zalicza te urządzenia do profesjonalnych systemów telewizji przemysłowej w większości polecane jako najlepsze  rozwiązanie jakościowe .

 

SYSTEMY MONITORINGU WIZYJNEGO HD 

Wybierając  kamery   analogowe HD  i sieciowe IP wysokiej rozdzielczości poruszamy się w innym wymiarze jakości obrazu . Standardem jest rozdzielczość Full Hd (1920x1080), a obecnie staje się 4MP (  2560 x 1440 ) . Należy jednak pamiętać  iż nie zawsze musimy wybierać najwyższą rozdzielczość przeganiając sie w parametrach  kamer ,  dobierać sprzęt i parametry do miejsca  i rodzaju obserwacji  , pamiętać należy iż stosując przetworniki o wyższej rozdzielczości j spada także czułość kamery . Dzieje się tak, ponieważ rozmiar piksela (zakładamy, że porównujemy te same wielkości przetworników np. 1/2,7”) staje się coraz mniejszy, a tym samym spada czułość urządzenia. Ważny jest zatem  tu dobór  urządzeń co praca: konsultanta-projektanta, który oceni i zdefiniuje wszystkie niezbędne założenia dla monitoringu ułatwi sprawne działanie .

Należy pamiętać o tym, iż tylko dobrze zaprojektowany monitoring zgodnie z obowiązującymi normami gwarantuje odpowiednią, jakość materiałów dowodowych. 

ul. Wielopolska 15

39-200 Dębica

+48 14 6816150

security@mk-security.com.pl