Systemy Telewizji Dozorowej AHD i IP

Systemy telewizji przemysłowej zwane inaczej systemami obserwacyjnymi od wielu lat są jednym z naszych głównych produktów. Zrealizowaliśmy w tym zakresie ponad kilkaset inwestycji, zarówno małych systemów jedno czy kilku kamerowych jak i rozbudowanych systemów opartych na szybkoobrotowych głowicach i rejestracji cyfrowej. Telewizja przemysłowa jest obecnie jednym z najefektywniejszych i najbardziej wydajnych systemów do kontroli i nadzoru obiektów, zwłaszcza gdy wyposażona jest w całodobowy system rejestracji. Coraz częściej jest stosowana do obserwacji posesji prywatnych. 

Dlaczego telewizja przemysłowa?

  • zapewnia poczucie bezpieczeństwa
  • powoduje spadek ilości kradzieży w zabezpieczonych obiektach
  • rejestruje popełniane przestępstwa
  • nadzoruje procesy produkcyjne
  • zapewnia kontrolą nad zachowaniem załogi

Jak działa?

Kamera zainstalowana w obiekcie przekazuje obraz  do stacji odbiorczej, gdzie po obróbce się go rejestruje. W stacji odbiorczej  obróbką i rejestracją obrazu zajmuje sie elektronika i oprogramowanie  o różnym stopniu zaawansowania. Od prostych rejestratorów obrazu po skomplikowane serwery z analizą obrazu wykrywaniem pożaru, zliczanie  obiektów czy rozpoznawaniem twarzy. Zainstalowane w obiektach kamery zależnie od stopnia zaawansowania mogą być zdalnie sterowane, obrotowe, o zamiennej ogniskowej obiektywu. Kamery zewnętrzne montuje się w specjalnych obudowach chroniących przed uszkodzeniem na wskutek warunków atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych.

Coś więcej…

Kamery IP wysokich rozdzielczości  FULL HD i większej, nawet do 12 MegaPixeli.
Unikalne technologie dają całkiem nowe możliwości w dziedzinie dozoru obiektów. Wysoka jakość obrazu, niezawodność zalicza te urządzenia do profesjonalnych systemów telewizji przemysłowej w większości polecane jako najlepsze  rozwiązanie jakościowe.

Systemy Monitoringu Wizyjnego HD

Wybierając kamery analogowe HD i sieciowe IP wysokiej rozdzielczości poruszamy się w innym wymiarze jakości obrazu . Standardem jest rozdzielczość Full Hd (1920×1080), a obecnie staje się 4MP (2560 x 1440). Należy jednak pamiętać iż nie zawsze musimy wybierać najwyższą rozdzielczość przeganiając sie w parametrach kamer , dobierać sprzęt i parametry do miejsca i rodzaju obserwacji , pamiętać należy iż stosując przetworniki o wyższej rozdzielczości j spada także czułość kamery . Dzieje się tak, ponieważ rozmiar piksela (zakładamy, że porównujemy te same wielkości przetworników np. 1/2,7”) staje się coraz mniejszy, a tym samym spada czułość urządzenia. Ważny jest zatem tu dobór urządzeń co praca: konsultanta-projektanta, który oceni i zdefiniuje wszystkie niezbędne założenia dla monitoringu ułatwi sprawne działanie.
 

Należy pamiętać o tym, iż tylko dobrze zaprojektowany monitoring zgodnie z obowiązującymi normami gwarantuje odpowiednią, jakość materiałów dowodowych.